Menu

Diablo III Efsane RPG Oyunu

Diablo III Efsane RPG Efsane oyunlar arasına Diablo III Efsane RPG Oyunu‘ü eklemezsek olmaz. Diablo III Efsane RPG Oyunu evreninde kıyasıya mücadelelerin, savaşların geçtiği bu oyunda mantığı, ilerleyişi, oynanışı yani kısacası bilmemiz gereken her şeyden bahsedeceğiz.

Diablo III Efsane RPG Oyunu

Çevrim içi RPG türü bir oyun olan Diablo III de klasik olarak sıfırdan bir karakter yaratarak seviye atlatmaya ve eşyalar ile karakterimizi güçlendirerek oyun hikayesinde akışı takip ediyoruz. Oyun genel anlamı ile level sistemi ile ilerlemektedir. Level sistemi ise şu şekildedir:
• Diablo III ile 60 + Limitsiz Paragon Seviyesi
• DLC Paketi Diablo reaper of souls ile 60 + 10 + Limitsiz Paragon Seviyesi
Level sisteminde karakterin 70 levele gelene kadar farklı yetenek ve nitelikleri açılmaktadır. Ayrıca bu nitelik ve yeteneklerin yanı sıra Paragon Levelleri ile pasif yetenek ağacı da açılmaktadır. Pasif yetenek ağacı ile daha hızlı level atlamak mümkün.

Diablo III karakter sınıfları

• Barbarian, Daha çok hasar verme odaklı bir karakter olan Barbarian bireysel oyunlarda hasar verme karakterli bir oyuncuyken takım oyunlarında tank karakteri olarak da oynanabilmektedir.

• Demon Hunter, Diablo III ‘ün klasik okçu karakterleri arasında yer almaktadır. Yeteneklerini Nefret ve Tertip olarak ayrılan bardan kullanmaktadır. Demon Hunter çabuk ve kaçarak oynanabilen bir karakter olmak ile birlikte hasara karşı dayanıklılığı iyi olmayan bir karakterdir.

• Wizard, Büyücü karakteri olan ve Diablo III ‘ün en çok hasar veren karakterleri arasında yer alır. Aynı zamanda alan hasarı da verebilen Wizard bu özelliği ile oyunda güçlü karakterlerdir.

• Witch Doctor,  genel olarak tanklanmak için kullanılan ve oyunda boş sahalar yaratmaya yarayan bir karakterdir. Oynanışta alışılması zor karakterler arasındadır.

• Monk, Oyun içerisinde birçok farklı işlevsel özellik sunabilen bir karakterdir. Savunma özelliği olan Monk takım için tanklayabilir ve aynı zamanda rakibe hasar verebilmektedir.

Karakterlerde olduğu gibi oyun içerisinde yer alan eşya ve silahlarda da level sistemi işlemektedir. Alt seviyelerde Magic eşyalar, üst seviyelere doğru ise Rare eşyalar karakterlere düşmektedir. 60 level üzerinde ise Legendary eşyalar ve tabancalar karakterlere düşmektedir..https://www.facebook.com/Oyunadi/

Diablo Oyun Modları

Oyun içerisinde hikaye modunun yanı sıra Adventure ve Seasonal gibi farklı oyun modları yer alıyor. Hikaye modunda oyuna karakterimiz oluşturarak başlayıp belirli Level seviyesine kadar devam etmektedir. Bunun dışında Adventure modunda ise yaratılan karakter ile birbirinden bağımsız 5 harita üzerinde görevleri gerçekleştirerek ilerlemek mümkün. Haritaların her birinde 5 Bounty tamamlanması ile bir ödül kazanılıyor. Bir diğer mod ise Seasonal veya Hardcore olarak adlandırılan mod. Seasonal modda oyuna sıfırdan başlarmış gibi yeni karakter oluşturarak ayrı bir kasa ve eşya kullanımı veriliyor. Seasonal karakterde sezon içerisinde karşımıza çıkan görevler ile ödüller ve puanlama ile dünya sıralamasında yer almak mümkün..https://www.facebook.com/Oyunadi/

Genel anlamı ile Diablo III hakkında bilinmesi gerekenler, karakterler ve modlardan bahsettik. Oyuna son olarak eklenen Diablo III Reaper of Soul DLC paketi ile yepyeni eşyalarda oyunda bizleri bekliyor.

Diablo Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows® XP/Vista/7 (DirectX 9.0c yüklenmiş ve son servis paketli halleri)
İşlemci: Intel Pentium® D 2.8 GHz veya AMD Athlon™ 64 X2 4400+
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® 7800 GT veya ATI Radeon™ X1950 Pro.
Hafıza: 1 GB RAM (XP), 1.5 GB (Vista/7)
Sabit Disk: 16 GB boş alan.

İndirme Linki Reklamsız

Oyun Ücretlidir 

No comments

Bir cevap yazın